О нама















Biografije umetnika:

Slobodanka Milošević (1988, Požega). Diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu na grafičkom odseku 2012. godine, a 2014. završila i master studije iz oblasti crtanja na istoj akademiji. Samostalno izlagala 2013. godine u Gradskoj galeriji Požega kao i na više od 40 kolektivnih izložbi. Članica Centra za vizuelna istraživanja „Krug“ i Kolektiva MU60. Radovi joj se nalaze u kolekciji Kulturnog centra Požega (otkup Ministarstva kulture i informisanja RS). Učesnica više međunarodnih likovnih kolonija i simpozijuma. Dobitnica specijalne nagrade na 15. Međunarodnom bijenalu umetnosti minijature u Gornjem Milanovcu. Dobitnica prve nagrade na Užičkom regionalnom likovnom salonu 2020.

Vojislav Nedeljković 
je rođen 1982. godine u Požegi. Aktivan je na umetničkoj sceni skoro dvadeset godina. Preokupacija su mu vizuelne umetnosti i u toj oblasti je realizovao 12 samostalnih i više desetina kolektivnih izložbi. Dobitnik je tri nagrade za svoje stvaralaštvo. Bavi se još i muzikom, kulturnim aktivizmom i pedagoškim radom. Realizator je i učesnik više projekata vezanih za kulturu i umetnost. Živi i radi u Požegi.

Marija Kandić (1981, Užice) - muzičar, akordeonistkinja, instrumentalni pedagog, kulturna radnica. Živi i radi između Požege i Vajmara (Nemačka), završila je postdiplomske studije kod prof. Ivana Kovala i kod prof. Štefana Husonga na Visokim školama za muziku u Vajmaru i Vircburgu. Kao muzičar (harmonika) je svestrano angažovana - solistički, u različitim kamernim sastavima, ansamblima, gost u simfonijskim orkestrima - u polju savremene, klasične i barokne muzike, opere, operete, pozorišta, plesnog teatra, improvizacije, pop-avangarde/džeza, filmske muzike, instrumentalne pedagogije. Koncertirala je u brojnim gradovima Evrope kao i u Kanadi, posvećuje se (premijernim) izvođenjima savremene muzike i sarađuje sa kompozitorima. Sudelovala je ulogom u igranom filmu Anatola Šustera "Vazduh" (2017) i na dva studijska albuma vokalne umetnice Pegelia Gold (Polaris 2013, Echospheres 2017). 

Igor Jovanović
 (1980) je autor eksperimentalne muzike iz Požege. Kroz glavni solo projekat Lezet i druge aktivne sastave i duete (Koi Karp, FiXtion, Imperial Needles, Pluto’s Head, NOMA, B.O.G. i dr.) stvara muziku na tragu umetničke i popularne muzike 20.veka. Do sada je u različitim formatima objavio 198 muzičkih albuma u 27 zemalja i ostvario saradnju sa preko 2000 muzičkih i vizuelnih umetnika, vlasnika izdavačkih kuća i drugih delatnika u kulturi. Učestvovao je na kolektivnim, mejlart i onlajn izložbama i smotrama - zvučne instalacije, crteži (pod pokroviteljstvom Noći muzeja, Erste Banke itd.). Radio je kao urednik i voditelj radio emisija specijalizovanih muzičkih i dramskih sadržaja (Psychosonic Aether na radiju Notheen, That 8bit Show na radiju Centrala koji uključuju singl-ploče, radio drame sa engleskog govornog područja iz 1890-1945 i dr.), bio je 2010.-2014. recezent u regionalnom onlajn časopisu Jazzin (intervjui i recenzije albuma). Koautor je umetničkih aktivnosti grupe/inicijative „Umetnost u prolazu“. Od 2021. je član umetničkog kolektiva „Mladost u 60-tim“. Član je udruženja „31210 Požega“ i „Kulturni sklop“. 
Lezetmusic - YouTube

Kristina Drašković Bočkov (1980, Beograd) je diplomirala i magistrirala na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Na Bauhaus Univerzitetu u Vajmaru završila je master studije Umetnosti u javnom prostoru (Public Art). Izlagala umetničke radove i učestvovala na preko 50 izložbi u zemlji i inostranstvu. Niz godina je bila saradnik Teatra pokreta Mimart. Pored bavljenja likovnom umetnošću i izlaganja na izložbama, unazad deset godina radi sa decom i mladima likovne programe i radionice. Kristina je osim toga i sertifikovani instruktor joge, a trenutno pohađa obuku za valdorfskog pedagoga. 


Umetnici-saradnici:

Uroš Pavlović (1986, Požega) je ilustrator, grafički dizajner i vizuelni umetnik. Diplomirao je na grafičkom odseku Akademije umetnosti u Novom Sadu, 2010. godine. Izlagao na pet samostalnih i više kolektivnih izložbi (Gradska galerija Požega, 2011; Remont, 2013; SKC Kragujevac, 2013; Velika galerija DKSG, 2013; Galerija KC Ribnica, 2014.) Dobitnik je „Medalje Prolećnog anala”, 2012. godine u Čačku za rad „Berza podataka”, koji je postao deo „Telenor kolekcije” savremene umetnosti u Beogradu. Ilustracije su mu publikovane u časopisima „Elementi” i „Liceulice”. Godine 2017. je pokrenuo studio za dizajn „2754” u okviru koga sarađuje sa više organizacija i festivala: Filmart, Interakcija, Slobodna Zona, Americana Night, Zvuk Beograda, Čigra, Bitef, Filmski centar Srbije, FDU Beograd, Laboratorija podvodne arheologije Kotor i dr.

Đorđe Cvijović (1990, Užice). Diplomirao je na katedri za neohelenske studije, Filološkog fakulteta u Beogradu. Bavi se svime što ima ili nema veze sa jezikom i zvukom.

Irena Parezanović (1997, Užice), master diplomirana dramska i audiovizuelna umetnica iz oblasti dramaturgije. Diplomirala na osnovnim i master studijama Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, na katedri za Dramaturgiju. Autorka izvođenih komada „Ne idi od kuće, Derle“ (objavljen u knjizi „Savremena srpska drama za mlade“, 2020.) i „Natrag u more, dalje od ostrva“. Bavi se pisanjem za pozorište, film i televizuju. Radila kao dramaturg na predstavama u Narodnom pozorištu u Beogradu i Užicu. Scenarista kratkometražnih igranih filmova „Čekaj me ovde“ (premijera na Sarajevo film festu), „Mačke“, „5-3-0“ i „Izgubljeni“. Bavila se eksperimentalnim filmom. Pisala pozorišne i filmske kritike, eseje i filmske oglede. Autorka priče „U jednom pravcu“ objavljene u zbirci „Mokri(n)čvor“ 2022. godine. Bavi se muzikom.

Lana Jelenković (1981, Beograd) - Diplomirala i magistrirala na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu (orgulje), kao i u Vircburgu i to orgulje kod prof. Kristofa Boserta kao i čembalo kod prof. Glena Vilsona. Po završetku Internacionalnog specijalističkog programa Organ Expert u Nemačkoj i Italiji, Lana je aktivna i u polju gradnje, restauracije i rekonstrukcije orgulja. Redovno nastupa u Srbiji i Evropi (Nemačka, Švajcarska, Francuska, Slovačka, Italija, Severna Makedonija, Slovenija, Grčka, Rusija...) kao orguljaš, čembalista, kontinuo izvođač i korepetitor, solistički kao i sa različitim orkestrima, horovima i ansamblima. Na Festivalima Dies organorum i Ars vivendi clavicembalum u Beogradu, prisutna je godinama kao izvođač i saradnik. Dugi niz godina sarađuje sa orkestrom Beogradska filharmonija, gde svira orgulje, čembalo, harmonijum, klavir i čelestu. Stalni je član baroknog ansambla Tempera Barocca i dua Omnia. Svira i istorijske instrumente klavikord i fortepiano, a posvećuje se i savremenoj muzici.
Lana Jelenkovic - YouTube

Slađana Petrović Varagić - producentkinja i kustoskinja - diplomirala 2001. godine na Filozofskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu, na odseku za istoriju umetnosti. Magistrirala na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, 2014. godine, na grupi za Studije Filma i medija i stekla zvanje magistra nauka o dramskim umetnostima iz oblasti filma i medija. Tema: Medijsko pozicioniranje video umetnosti 70-ih i 80-ih godina 20. veka u Jugoslaviji (Mentor: prof dr Milena Dragićević Šešić).

Radila kao urednica, kustoskinja i menadžerka u javnom i nezavisnom sektoru u kulturi. Autorka je, koordinatorka, urednica i kustoskinja više projekata iz oblasti vizuelne i filmske umetnosti:

Fotodokumenti, Ideja-ne-realizacija, Kritika na delu, IVA.lab (Inter-video-akcija) i Mladost u šezdesetoj. Od 2006. godine je izvršna direktorka Međunarodnog studentskog filmskog kampa „Interakcija“ i Radionice dokumentarnog filma „Interakcija“, koje realizuje NFC Filmart iz Požege.

Kustoskinja, istraživačica i selektorka brojnih grupnih i samostalnih izložbi domaćih i stranih umetnika, urednica brojnih publikacija i časopisa iz oblasti kulture i umetnosti. Producentkinja je više od 10 video-radova i jednog kratkog igranog filma (hrvatsko-srpsko-francuska koprodukcija), kao i dva serijala „Kritika na delu“ i „Fotodokumenti Portfolio“.

Dobitnica Nagrade Lazar Trifunović za 2021. godinu za likovnu kritiku i kritičko promišljanje savremene i moderne vizuelne umetnosti u štampanim i elektronskim medijima; nagrade „Tori Janković“ Festivala KRAF u Kragujevcu 2013. godine (zajedno sa Dejanom Petrovićem) za doprinos decentralizaciji filmske umetnosti i nagrade „Pohvala“ platforme Akomulator – nagrade za doprinos sceni vizuelne umetnosti (2019). Članica domaćih i međunarodnih udruženja: AICA – Međunarodno udruženje likovnih kritičara –Sekcija Srbije, NUNS-a i radne graupe EU – Art Rights Justice.